KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11721359
*
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 23:24:38
1
100 kr
24/3 21:44:52
2
Vinnande bud
26/3 19:04:30
1
200 kr
26/3 19:04:30
2
250 kr (Budbetjänt)
26/3 19:06:50
1
300 kr
26/3 19:06:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
*
Sven Hemmel
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 23:24:38 | 1 | 100 kr |
24/3 21:44:52 | 2 | Vinnande bud |
26/3 19:04:30 | 1 | 200 kr |
26/3 19:04:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/3 19:06:50 | 1 | 300 kr |
26/3 19:06:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30